top of page

SATELITNÉ DÁTA

EUROSENSE vám môže poskytnúť celý rad rôznych satelitných snímok z celého sveta. Nemáme žiadne obmedzenia týkajúce sa zdroja satelitných údajov, jeho rozlíšenia ani oblasti záujmu. Máme rozsiahle skúsenosti so spracovaním širokej škály optických a radarových vesmírnych snímok (SPOT, FORMOSAT, KOMPSAT, IKONOS, IRS, Quickbird atď.) Alebo ich kombináciou. EUROSENSE sa špecializuje na výrobu produktov s pridanou hodnotou, ako sú mapy využívania pôdy, povodňové modely atď.

IKONOS
Uvedenie satelitu IKONOS (1999) urobilo históriu prvým svetovým komerčným diaľkovým prieskumom 1 meter. IKONOS vytvára čiernobiele (panchromatické) obrázky s rozlíšením 82 centimetrov a multispektrálne snímky so rozlíšením 4 metre. Snímky z obidvoch snímačov je možné zlúčiť a vytvoriť tak 1-metrové farebné snímky (zaostrené na panvicu). Viac ako 300 miliónov km² snímok, ktoré IKONOS zhromaždil na všetkých kontinentoch, sa používa na účely národnej bezpečnosti, vojenského mapovania a regionálnych a miestnych samospráv.

 

GeoEye
Satelit GeoEye-1, ktorý bol uvedený na trh v roku 2008, je komerčným satelitom na zobrazovanie Zeme s najvyšším rozlíšením. Satelit GeoEye-1 zbiera snímky pri najhoršom rozlíšení s 0,41-metrovým panchromatickým (čiernobielym) a 1,65-metrovým multispektrálnym (modrým, zeleným, červeným a takmer infračerveným) rozlíšením. Detail a geoprostorová presnosť snímok GeoEye-1 ďalej rozširuje aplikácie pre satelitné snímkovanie v každom komerčnom a vládnom trhu. Polohová presnosť je najlepšia zo všetkých komerčne dostupných satelitov, konkrétne 3 metre.


QuickBird
Satelit QuickBird spoločnosti DigitalGlobe poskytuje panchromatické a multispektrálne snímky s vysokým rozlíšením. QuickBird poskytuje obrázky s rozlíšením 61 cm (panchromatické) a 2,44 m (multispektrálne). Jeho veľká šírka riadku v kombinácii s rozsiahlym vnútorným úložiskom a geoloktívnou presnosťou mu umožňuje efektívne a presne zobrazovať veľké oblasti zemegule. Kozmická loď QuickBird dokáže ročne získať viac ako 75 miliónov štvorcových kilometrov obrazových údajov.

 

Worldview-1
Satelit WorldView-1, uvedený na trh spoločnosťou DigitalGlobe, je prvý satelit vybavený najmodernejšími kontrolnými momentovými gyroskopmi, ktoré poskytujú ohromujúcu pohyblivosť, rýchle presmerovanie a efektívnu kolekciu stereo kolejí. Vesmírna loď WorldView-1 dokáže denne zbierať až 750 000 štvorcových kilometrov s rozlíšením 50 cm. Obrázky sú k dispozícii iba v čiernej a bielej farbe, pretože na palube satelitu nie je žiadny multispektrálny senzor.


WorldView-2
je prvý komerčne dostupný 8-pásmový multispektrálny satelit. Vesmírna loď WorldView-2 je schopná zhromaždiť až 975 000 km² 50 cm panchromatických a 2 m 8 pásmových multispektrálnych snímok za deň. Okrem štyroch štandardných pásov (modrá, zelená, červená a blízka infračervená oblasť) obsahuje snímka tiež 4 ďalšie farby (červený okraj, pobrežný, žltý a blízko infračerveného svetla 2).

bottom of page